Aktualności
W dziale tym publikujemy różne ciekawostki odnośnie pracy jakiej wykonujemy.

 

Dlaczego domowe sposoby prania tapicerki meblowej nie działają ?

Większość osób chce własnoręcznie usunąć plamy z mebli tapicerowanych - wersalek, kanap, rogówek czy krzeseł. Szukają na internecie informacji na temat najskuteczniejszej metody prania i środków jakich można użyć. 

Na rynku jest wiele środków do samodzielnego prania tapicerek ale czy własnoręczne pranie działa? Odpowiedź na to pytanie zna każdy, kto tej metody spróbował. 

Gdy zabieramy się za usuwanie plam z mebli lub chcemy odświeżyć zakurzoną kanapę często nam to nie wychodzi, ponieważ nakładając ogólnodostępne środki na mebel tylko rozcieramy brud, wcieramy go do wnętrza ponieważ nie jesteśmy w stanie "wyciągnąć" brudu na zewnątrz. Początkowo może nam się wydawać, że plama zniknęła lecz gdy tapicerka wyschnie pokazują się zacieki i róznica w kolorze tkaniny. 

Aby uzyskać zadowalający efekt i całkowicie usunąć plamy i kurz musisz zastosować pranie ekstrakcyjne odkurzaczem natryskowo-ssącycm. Odkurzacz pryska wodą ze specjalnym środkiem a następnie wysysa cały brud dzięki temu cały materiał jest czysty i nie ma zacieków tak jak to zazwyczej bywa, gdy pierzesz  mebel samodzielnie. Dodatkowo do procesu prania profesjonalnego stosowane są silne preparaty, które rozpuszczaja brud. Profesjonalne środki są o wiele mocniejsze od tych, które możesz kupić w sklepie. 

Nie masz odkurzacza piorącego? Co możesz zrobić? 

1. Kupić własny odkurzacz - pamietaj jednak, że aby efekt był zadowalający musisz mieć sprzęt profesjonalny. Za dobry odkurzacz musisz zapłacić ok 2000 zł

2. Wynająć odkurzacz - cena to ok 70 zł za dobę - dzięki temu możesz odświeżyć wiele rzeczy w Twoim domu ale wiąże się to z nakładem pracy, jaki musisz włożyć w pranie tapicerki

3. Wynająć profesjonalną firmę, która zrobi to za Ciebie. Ceny usług znajdziesz w naszym cenniku. 

Więcej w tej kategorii: Na czym polega pranie ekstrakcyjne »
Kontakt

DK BIURO USŁUGOWO SZKOLENIOWE KLAUDIA SZMYDT
Robotnicza 20E/67
41-400 Mysłowice

Adres

tel. 795924087
tel. 511014474
biuro@odkurzeni.pl